Květen jsme zakončili účastí na iaidó semináři a týmovém taikai v Hradci Králové. Oddíl Toreikan zorganizoval tuto událost pod vedením svého učitele Andyho Watsona.
Sobotní seminář byl zaměřen na ZNKR seitei iai kata. Andy využil k výkladu jednotlivých technik své dlouholeté zkušenosti z pozice rozhodčího na mezinárodních turnajích. Poukazoval na obecné chyby, ale upravoval i individuální provedení, které viděl během našeho cvičení. Dále se probraly základní principy, které musí být v iaido zachované, a upozornil nás na několik důležitých bodů z poslední verze příručky pro seitei iai.
V neděli se konalo týmové taikai, kam dorazily oddíly z Česka, Polska a Slovenska. Celkem se mezi sebou utkalo 12 týmů. Náš oddíl složil s malou pomocí 2 týmy. Jelikož nás bylo málo, byl jeden tým doplněn o členku Sakura dojo. Systém tohoto taikai je takový, že se všechny týmy utkají mezi sebou. Každý tým tak čekalo 11 těžkých zápasů.
Medaile nám na krku sice žádná nepřistála, nicméně jsme se za celý víkend mnohému naučili a nabrali spoustu cenných zkušeností.